Úvod » Aktuality

In-line hokej

publikováno 10.02.2020 (aktualizováno 06.05.2020)

Ahoj vespolek,

Letos po skončení sezóny bych rád zkusil postavit in-line tým starších žáků (ročník 2006 a 2007).

Sám jsem in-line hokej dlouhá léta hrával a před třemi lety jsme s několika kluky s 2006 na kolečkách trénovali a úspěšně sehráli jeden zápas.

Jsem v kontaktu s Martinem Mecerou, který je prezidentem v týmu IHC Prague Rats a společně jsem se domluvili, že se pokusíme postavit tým, který by se pod hlavičkou tohoto týmu zúčastnil několika turnajů a pokusil se probojovat na MČR.

Tým Rats patří mezi absolutní špičku v ČR, seniorský tým je trojnásobným mistrem ČR. Martin již loni postavil a vedl tým mladších žáků, společně bychom letos rádi inlajnovou základnu rozšířili ještě o žáky starší.

Trénovalo by se cca jedenkrát - dvakrát týdně (podle tréninků na Slavii) plus cca jednou za 14dní až tři neděle je kvalifikační turnaj na MČR.

Místo tréninků bychom se pokusili domluvit na Slavii (pokud bude plocha v dostatečné kvalitě) popřípadě v domácí hale týmu, která je na pražském Chodově. (Sportovní hala Jižní město, Květnového vítězství 52).

Co se týče vybavení, jsou navíc oproti ledu potřeba v podstatě jen brusle. Zde mi Martin slíbil, že by nám pomohl s jejich pořízením.

Termín, kdy bychom se in-line hokeji věnovali by byl cca konec dubna - konec června.

Koncem února se losují soutěže a je třeba mít jasno, zda-li se tým dá dohromady (hraje se ve 4 + brankař), bylo by třeba, aby nás bylo minimálně 12 a gólman.

Pokud byste o tom uvažovali dejte prosím vědět, popřípadě pokud máte ve svém okolí takto staré hokejisty i v jiných oddílech budu rád pokud se jim o této možnosti zmíníte.

Spousta výborných hokejistů používá in-line jako mimo sezóní doplněk k hokeji. Ze Slávistů např. Dominik Frodl jenž je vicemistrem světa, dále např zde :-)

Díky moc zauvažujte o tom a dejte prosím vědět.

Jirka Lorenz